Modne kolory. Jakie zestawy kolorystyczne nosimy w tym sezonie

Ubrania sportowe są ważną częścią garderoby niemal od 20 lat. Przez długi okres czasu zdecydowanie najważniejszą kwestią była swoboda ruchów w sporcie a nie ubiór. Temat wyglądu pojawił się znacznie później.

Bazą każdego zestawu kolorystycznego jest czerń, a dopełnieniem jeden z ożywiających strój akcentów kolorystycznych, np. połączenia szarości z limonką w stroju sportowym. Najmocniejszym kolorem sezonu 2016 jest niezaprzeczalnie niebieski z kilkoma jego odcieniami. Od głębokiego indygo, przez ciemny turkus aż po morskie i pastelowe odcienie. Obok tego są i barwy ziemi. Mamy pustynny odcień szarości, cegłę i pastelowy żółty. Ponadto w najnowszych trendach swoje miejsce znalazły: koral i mocny burgund. Ostatni outfit w sportowym stylu jest kolorystycznym połączeniem bieli, czerni i srebrnego.

Należy również pamiętać, że oddziaływanie kolorów ma charakter dwukierunkowy: z jednej strony to my wybieramy ubrania w barwach, które najlepiej pasują do naszego temperamentu czy nastroju, np. czerwony i pomarańczowy- symbolizują aktywność (fizyczną, emocjonalną, intelektualną). Z drugiej zaś strony, kontakt z określoną barwą może wywierać na nas wpływ, oddziaływać w pożądany sposób na nasze samopoczucie, np. uspokajać, relaksować, dodawać energii.